Mi az a korpa?
Valamilyen külső tényező vagy betegség hatására a hámsejtek túl hamar leválnak és faggyúval összetapadva „lepotyognak” a fejbőrről.
Mitől lesz korpás a hajam?
Nagyjából három fő oka lehet annak, ha kis fehér lemezkéket látsz leválni a fejbőrödről. Ezek mindegyike kezelhető, csak nem pont ugyanúgy. Elmondjuk, mik ezek.
- A hajápolás: Igen, bizony, a nem megfelelő hajápolással is sokat árthatsz a fejbőrnek! A túl forró hajszárító például kiszárítja és érzékennyé, szárazzá teszi a fejbőrt. A szárító hatású samponok extra faggyútermelést idéznek elő, ezzel könnyen zsíros korpás tüneteket okozva.
- A fejbőr betegsége: Lehet ekcéma vagy allergiás reakció, netán gombásodás, mind-mind speciális, erre a célra kifejlesztett terméket kíván. Bőrgyógyász vagy gyógyszerész javaslatára válasszunk hatóanyagokban gazdag sampont, esetleg folyadékot/krémet.
- Belső betegség: Súlyosabb esetekben lehet atópiás dermatitis, psoriasis, vele született keratózis, a fejbőr patogén gombás fertőzése.
Mit tehetek a korpa ellen?
- Korpás hajadat csak erre a célra készült samponnal, langyos vízzel, langyos hajszárítóval ápold!
- Hagyd jól szellőzni a hajadat, engedd ki, amikor csak lehet!
- Ha a természetes megoldások híve vagy, nézz körül a gyógynövények között, számos olyat találhatsz melynek hatóanyagai kifejezetten jók korpa ellen és kevésbé agresszívek, mint a szintetikus szerek, ilyenek például a bojtorján és a borsmenta is.
- Választhatsz recept nélkül kapható szereket, melyek általában háromféle hatóanyagot tartalmazhatnak: keratolytikumot (ez feloldja a korpát), anitoszeborreás hatóanyagokat (ezek csökkentik a faggyútermelést) és antimykotikumokat (ezek a gombák ellen harcolnak).
- Ha nagyon makacsnak találod a problémát, fordulj szakorvoshoz, aki akár szájon át szedhető tablettát is adhat.
FARMONA HERBAL CARE: NYÍRFA NYÍRKÁTRÁNYOS SAMPON KORPÁSODÁS ELLEN